Нумерація сторінок

Word. Нумерація сторінок

Зовнішній вигляд меню на екрані залежить від власних налаштувань та від розміру екрану, Також розташування і назви кнопок можуть відрізнятися залежно від версії програми. Тому іноді треба трохи кмітливості, щоб знайти потрібну кнопку (потрібне знаряддя).

Найпростіший випадок

Щоб вставити номери сторінок з першої сторінки і до кінця, достатньо вибрати

Вставлення – Номер сторінкиодин з варіантів – одне з розміщень

Сторінки-1

Складний випадок

Зробимо нумерацію так, щоб номер сторінки було розміщено внизу посередині. При цьому, щоб перший аркуш був без номера, а другий починався з номера 4.

Для цього весь документ необхідно поділити на Розділи (Секції). Тоді кожен Розділ зможе мати свої властивості, наприклад, свою нумерацію сторінок або навіть свою орієнтацію сторінки (книжкою чи альбомом).

Перша сторінка (без нумерації) буде у нас в Розділі (Секції) 1, а з другоі сторінки почнеться Розділ 2. Щоб так зробити – клацнути в самому кінці тексту першої сторінки, а потім

Макет – Розриви – Розриви розділів – Наступна сторінка

Сторінки-2

Щоб побачити результат, двічі клацнемо біля самого нижнього краю першого аркуша (це місце називається Нижній Колонтитул). Колонтитули відкриються, і буде видно надписи.

Сторінки-3

Тут видно, що перший аркуш – в Розділі 1, а другий – в Розділі 2.

Крім того, видно, що властивості Розділу 2 будуть такі самі, як у попереднього. Це нас не влаштовує, бо нам потрібно зробити незалежну нумерацію. Потрібно відключити залежність властивостей від попереднього розділу. Для верхнього і нижнього колонтитула це можна робити окремо. Оскільки ми розміщуватимо нумерацію внизу, гортаємо і клацаємо в нижньому колонтитулі другої сторінки (тобто, в другому Розділі):

Сторінки-4

Відключаємо залежність властивостей від попереднього (першого) Розділу:

Конструктор – Як у попередньому

Зараз ця кнопка натиснута, її треба відпустити.

Сторінки-5

Надпис в нижньому колонтитулі «Як у попередньому» зникне.

Після цього, не виходячи з нижнього колонтитула, вставляємо нумерацію:

Вставлення – Номер сторінки – Внизу сторінки – Звичайні цифри(або інший варіант)

Сторінки-6

Можна погортати сторінки догори-донизу, щоб переконатися, що на попередніх сторінках нумерації немає, а на наступних є.

Але це ще не все, тому що нам потрібно, щоб нумерація почалася не з числа 2, а з числа 4.

Налаштовуємо:

Вставлення – Номер сторінки – Формат номерів сторінок

Сторінки-7

Відкриється вікно з налаштуваннями. Встановимо потрібне число.

Сторінки-8

Після цього можна закрити колонтитул:

Конструктор – Закрити колонтитул

(або просто двічі клацнувши всередині тексту поза колонтитулом)

Сторінки-9

Ще раз можна погортати догори-донизу і порадіти результату.

тут нумерації немає:

Сторінки-10

тут сторінка 4

Сторінки-11

тут сторінка 5

Сторінки-12

Все. Тепер все зберегти.

Чашка кави

Коротко:

1. розбити на Розділи (Секції)
  2. відключити залежність від попереднього
  3. вставити нумерацію