Успішність

Google-Клас

Успішність учнів

Задача про успішність

Кожен учень класу належить до однієї з чотирьох груп:

• з відмінною успішністю (10-12 балів)
  • з доброю успішністю (не нижче 8 балів)

Потрібно побудувати таблицю, що відображає успішність у класі за два роки (10-11 класи) з обчисленням середньої кількості учнів у кожній групі за два роки і частку (у відсотках) кожної з груп по семестрах. Дані таблиці відобразити графічно.

Частину таблиці побудуємо за зразком:

Успішність 1

Для обчислення середніх значень скористаймося функцією. Вставити її можна із списку, який знаходиться під кнопкою Сума – Середнє.

Успішність 2

Клітинку потрібно скопіювати на всі рядки.

Після цього табличка матиме такий вигляд:

Успішність 3

Для розрахунку частки кожної з груп у кожному з семестрів потрібно кожне значення з блоку C8:G11 поділити на загальну кількість учнів, яка знаміститься у клітинці E5, а всі значення розмістити в наступній таблиці.

Для нової таблички напишено назву, а також скопіюємо заголовки стовпчиків C7:G7 і рядків B17:B20.

Для того, щоб уведену в одну клітинку формулу можна було копіювати, уведемо у клітинку C16 формулу з абсолютною адресацією =C8/$E$5.

Успішність 4

Після цього за допомогою маркера заповнення скопіюємо її на увесь стовпчик таблички:

Успішність 5

До всього виділеного блоку C16:C19 за допомогою кнопки на стрічці інструментів Основне застосуємо форматування, щоб числа зображалися у відсотках.

Успішність 6

Після цього збільшимо розрядність у всьому блоці, щоб числа мали два знаки після коми:

Успішність 7

Табличка виглядатиме так:

Успішність 5a

На основі першої таблички побудуємо діаграму, як зображено на малюнку. Для побудови слід виділяти таблицю разом із заголовками. Звернімо увагу на правильне виділення блоку даних для діаграми. За малюнком зробимо назву діаграми:

Успішність 8

Зробимо підписи осей:

Успішність 9

На основі другої таблички побудуємо діаграму, як зображено на малюнку.

Успішність 9a

Також додамо підписи даних:

Успішність 10

Для секторної діаграми потрібно уважно виділити у другій таблиці необхідні дані, додати необхідні елементи, а також зробити правильну легенду:

Успішність 11

Готову роботу зберегти. Файл назвати Успішність.

Успішність 12

Останні зміни: 26 11 2023