Школа 22 Інформатика Зміст Пошук Відгуки Підтримка
Logo 22
arrow_back

Календар

Незалежний сайт вчителів, учнів та батьків

Google-Клас

Проєкт Календар. Delphi 10

Створити на Робочому столі свою теку (папку) і назвати її своїм прізвищем латинськими буквами.

Цю теку потрібно буде вказати при створенні свого проєкту.

Створити новий проєкт – Create a new project...

Календар 1

Вибрати створення додатку з використанням візуальних компонентів Windows (Windows VCL Application):

Календар 2

Форма Form1 – майбутнє вікно програмки Календар.

Календар 3
Календар 4

Властивості форми розміщені у вікні Object Inspector (Інспектор Об'єктів). В цьому вікні можна буде бачити властивості всіх елементів, які розміщуватимуться на формі.

Властивості розміщені в алфавітному порядку

Серед властивостей форми є Caption (Підпис). Змінимо цю властивість, напишемо Календар. При цьому підпис на вікні форми зміниться на Календар.

Календар 4a
Календар 5

Змінимо колір форми на білий.

Календар 6

Зробимо так, щоб вікно нашої майбутньої програми відкривалося по центру екрана. Для цього у властивостях форми потрібно встановити властивість Position (Позиція) в poScreenCenter.

Календар 7

Палітри компонентів (Palettes), які можна розміщувати на формі, розміщені внизу праворуч.

Палітри мають свої назви: Standard (Стандартні), Additional (Додаткові), System (Системні) та інші.

Календар 8

Виберемо палітру інструментів Win32. Знайдемо компонент TMonthCalendar (Календар на місяць). Зробимо мишкою подвійне клацання на ньому.

На формі з'явиться об'єкт MonthCalendar. Мишкою його можна вирівняти його положення.

Або можна просто перетягнути компонент з Палітри на Форму.

Календар 9

Розміри самої форми можна відрегулювати мишкою.

Календар 10

Зміна властивостей об'єктів відображається в Object Inspector. Причому, якщо на формі виділено саме календар, то в Інспекторі будуть видні його властивості, а якщо клацнути на формі поза календарем, то в Інспекторі будуть видні властивості самої форми.

Календар 10a
Календар 11

Збережемо все, що ми зробили у свою теку. У головному меню виберемо File – Save All (Файл – Зберегти Все.).

Тепер запустимо готову програму: Run – Run Without Debugging (Запуск без налагодження) у головному меню:

Календар 12

Або можна це зробити кнопкою на панелі інструментів

Календар 13

З'явиться вікно процесу компіляції (створення програми). Після завершення вікно закриється.

Календар 14
Календар

Віконечко з календариком, яке відкриється, – це справжня програма. Вікно можна переміщати, а календариком можна користуватися.

Знайдіть у календарику свій найближчий майбутній День народження :)

Закрийте вікно вашого Календаря.

Щоб вийти з Delphi, виберіть в головному меню File – Exit (Файл – Вихід).

Створити .zip-архів своєї теки і здати його в Google-Класі.

Останні зміни: 3 12 2019