Школа 22 Інформатика Зміст Пошук Відгуки Підтримка
Logo 22
arrow_back

Іноземні мови

Незалежний сайт вчителів, учнів та батьків

Google-Клас

Іноземні мови

Формулювання задачі. Побудувати таблицю, що відображає розподіл по підгрупах учнів 11-х класів, що вивчають різні іноземні мови (англійську, німецьку, французьку) з обчисленням підсумкових значень: загальної кількості учнів, які вивчають кожну мову, і їхньої частки відносно загальної кількості учнів в 11-х класах.

Введемо заголовок таблиці і назви рядків і стовпців за зразком. Заголовок відформатуємо на свій розсуд та налаштуємо ширину стовпців.

Excel 1

Додамо зображення вітрильника. Із стрічки інструментів Вставлення виберемо Ілюстрації – Зображення з Інтернету, і скористаємося пошуком.

Можна також додати зображення будь-яким іншим способом.

Excel 2

Розмістимо зображення де нам сподобається.

Excel 3

Обчислимо суму в клітинці E6. Для цього виділимо діапазон B6:D6. Після цього натискаємо кнопку Основне – Сума.

Excel 4

За допомогою маркера заповнення цю формулу можна розповсюдити по клітинках E7:E8.

Подібним чином знайдемо суми по стовпцях в клітинках B9, C9, D9.

В клітинках B10, C10, D10 повинні знаходитися значення частки учнів, що вивчають певну мову, від загальної кількості учнів класу. Щоб це обчислити для англійської мови, потрібно виконати дію ділення B9/E9. Щоб формулу, введену у B10, можна було потім копіювати в сусідні клітинки, для клітинки E9 необхідно використати абсолютну адресацію:

B10B9/$E$9

Excel 5

Завдяки використанню абсолютної адресації, клітинку B10 можна скопіювати за допомогою маркера заповнення в клітинки C10 і D10.

Excel 6

Коли з'явиться результат, виділимо всі три клітинки B10:E10 і виберемо відсотковий формат для цих чисел.

Excel 7

Навколо таблички (спочатку виділивши її) зробимо межі.

Excel 8

Привабливого вигляду можна надати табличці, якщо скористатися готовими стилями форматування клітинок. Оберіть, який вам до вподоби.

Excel 9

Файл збережіть.