Школа 22 Інформатика Зміст Пошук Відгуки Підтримка
Logo 22
arrow_back

Рух

Незалежний сайт вчителів, учнів та батьків

Google-Клас

Задача на рух

Формулювання задачі. Повз пост пройшов автомобіль, що рухався з постійною швидкістю v1 км/год. Через t1 хв з поста рушив у цьому самому напрямку другий автомобіль, що через t2 с, досягши швидкості v2 км/год, рухався рівномірно. Через який час t і на якій відстані s від поста другий автомобіль наздожене перший?

Пояснення до виконання роботи в Excel.

Введіть заголовок таблиці у такі клітинки:

C3 ← розрахунок часу

C4 ← і відстані до поста.

Щоб заголовок виділявся, відформатуйте його: виберіть жирне підкреслення, червоний колір і розташуйте текст по центру клітинок. Розмір тексту встановіть 14. Скористайтеся стрічкою інструментів Основне.

Excel 1

Далі заповніть такі клітинки:

C8 ← дані

B10 ← v1 (км/год)

C10 ← v2 (км/год)

D10 ← t1 (хв)

E10 ← t1 (с)

Відформатуйте ці клітинки: синій курсив, розмір 12, вирівняти по центру. В клітинці C8 – жирний шрифт.

Збільшіть ширину стовпців, щоб написи не перекривалися.

Введіть дані в клітинки:

B11 ← 72

C11 ← 90

D11 ← 2

E11 ← 25

Скопіюйте методом перетягування блок B10:E10 у 14-й рядок на місце B14:E14.

💡 Для цього виділіть цей блок (помістивши курсор всередину клітинки B10 і протягнувши до E10), потім наведіть курсор на жирну рамку навколо виділеного блоку і перетягуйте на потрібне місце, натиснувши на клавішу Ctrl на клавіатурі. Якщо вийде не так, як слід, скасуйте ваші дії кнопкою Скасувати зліва вгорі вікна (стрілка з розворотом), або натисніть Ctrl+Z.

Введіть формули у клітинки. Після знаку = можна клацати мишкою в потрібній клітинці, щоб координату не вводити вручну.

B15 ← =B11*10/36

Після введення значення (натиснувши клавішу Enter або натиснувши кнопку Ввід біля рядка формул) у клітинці має з'явитися обчислене значення: 20.

Клітинку B15 скопіюйте у клітинку C15 (можна так само перетягуванням з клавішею Ctrl).

D15 ← =D11*60

E15 ← =E11

Excel 2

Далі заповніть клітинки, де відображатимуться результати:

C19 ← результати

B21 ← Час (с)

B22 ← Відстань (км)

Excel 3

Щоб не починати форматування клітинок спочатку, можна скористатися вже готовим форматом клітинки C8.

Виділіть цю клітинку, потім натисніть на кнопці Форматування за зразком (з намальованим пензликом), а потім мишкою клацніть в клітинці C19. Так само скопіюйте форматування в клітинки B21 і B22.

Введемо розрахункові формули

C21 ← =(2*B15*D15+C15*E15)/2/(C15-B15)

C22 ← =B15*(C21+D15)/1000

Щоб таблиця мала кращий вигляд, можна обрамувати її і залити кольором. Виділіть блок B3:G23 і відкрийте діалогове вікно Формат клітинок:

Excel 4

У вікні, що відкриється, виберіть вкладинку Межі. Задайте зовнішні межі, а також тип і колір лінії на свій розсуд.

Excel 5

Перейдіть на вкладинку Заливка і виберіть колір на свій смак.

Excel 6

Клацніть на довільній клітинці, щоб зняти виділення блоку.

Для швидкого форматування клітинки також можна замість вікна Формат клітинок скористатися кнопками заливки і малювання меж.

Збережіть роботу. Назвіть файл своїм прізвищем.

Excel 7

Останні зміни: 31 10 2021