Безпека на льоду

<=

Якщо ти провалився на льоду річки або озера

• Широко розкинь руки по краях льодового пролому та утримуйся від занурення з головою. Дій рішуче і не лякайся, тисячі людей провалювалися до тебе і врятувалися.

• Намагайся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайся
    на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги.
    Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

• Вибравшись із льодового пролому, відкотися, а потім повзи в той бік, звідки прийшов, і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають тебе побігти і зігрітися, будь обережним до самого берега, а там не зупиняйся, доки не опинишся в теплі.

• Якщо на твої очах на льоду провалилася людина, негайно сповісти, що йдеш на допомогу. Підклади під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзи на них. Наближайся до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзай, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метри.

• Якщо ти не один, тоді узявши, один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.

•  Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.

Пам'ятайте: вирушати на водойми поодинці небезпечно!

Останні зміни:18/08/2018

Сб 18