Усна історія

Конкурс шкільних проектів з усної історії

Чеська громадська організація Асоціація з міжнародних питань (www.amo.cz) оголошує про проведення конкурсу шкільних проектів для вчителів історії та суспільних дисциплін «ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ В СCСР У ПЕРІОД 1980 – 1991».

Конкурс проводиться між реалізованими проектами «Oral history». Теми проектів пропонують організатори. На конкурс будуть прийматися проекти, усноісторичні інтерв’ю, які були реалі- зовані вперше і  виконані за методикою «Oral history». Необхідна методична підтримка для реалізації проекту розміщена на сайті www.ustnayaistoriya.info у розділі «Усна історія» та у методичному посібнику «Жива історія. Метод усної історії в школі».

УЧАСНИКОМ КОНКУРСУ Є ВЧИТЕЛЬ, який координує та супроводжує учнівські проекти. МЕТА КОНКУРСУ — вивчення новітньої історії з  погляду мультиперспективності. Під час проекту учні навчаться формулювати питання, робити інтерв’ю, аналізувати його, визначати поле для дискусій. Реалізація проекту допоможе усвідомити, що історію завжди проживає людина, яка має власний досвід і відповідно до цього досвіду інтерпретує події з минулого.

Шість координаторів кращих учнівських проектів, яких визначить журі, візьмуть участь в ОСВІТНІЙ ПОЇЗДЦІ ДО ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ.

У  складі журі — українські фахівці з  усної історії та організатори конкурсу.

Витрати компенсує організатор, АМО.

Проекти потрібно подавати разом із заповненим формуляром на сайті www.ustnayaistoriya.info до 15.10.2017.

Теми проекту:

• Політичний досвід у 80-х і на початку 90-х років
  • Сім'я ї побут
  • Молодіжна субкультура
  • Подорожі
  • Робота
  • Освіта
  • Ритуали буденного життя
  • ЗМІ
  • Важливі феномени періоду
  • Рефлексія «великої сторії»

Під час роботи із сучасниками учні можуть доповнити свої дослідження фотографіями оповідачів, подій, про які йдеться в  усноісторичному інтерв’ю, або цікавими історичними документами (для публікації фотографій сучасника необхідна його згода). Один учитель може бути координатором кількох учнівських проектів. Учні можуть виконувати конкурсну роботу індивідуально або групою. Роботу на конкурс подає вчитель за допомогою контактного формуляру на сайті www.ustnayaistoriya.info. Якщо вчитель є координатором кількох проектів, кожен проект подається як окрема конкурсна робота.

Будь письменником!
Конкурс Яцика